T.C. Sağlık Bakanlığı Konya Beyhekim Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve T.C. Sağlık Bakanlığı Çorlu Devlet Hastanesi Bünyesinde Ayakta Rehabilitasyon Merkezi Açıldı.
04 Ocak 2023


Bağımlılık yapan maddenin vücuttan uzaklaştırılması ve alışkın olan vücuttan bağımlılık yapan maddelerin uzaklaştırılması sırasında ortaya çıkan fiziksel ve psikolojik yoksunluk belirtilerinin giderilmesi için uygulanan müdahale ve tedavi usullerinin gerçekleştirildiği Yataklı Arındırma Merkezlerinde maddeden arındırılma aşaması tamamlanmış kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda aldıkları uzun dönemli programların verildiği, kişinin tekrar maddeye başlamasını önleme ve sosyal dışlanma ile damgalanmanın önüne geçilmesinin amaçlandığı merkezler rehabilitasyon merkezleridir.

Bakanlığımız planlamaları kapsamında yataklı arındırma merkezi bünyesinde rehabilitasyon merkezi açılması hedeflenmekte olup; T.C. Sağlık Bakanlığı Konya Beyhekim Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve T.C. Sağlık Bakanlığı Çorlu Devlet Hastanesi bünyesinde Ayakta Rehabilitasyon Merkezi Aralık 2022 tarihi itibariyle hizmet vermeye başlamıştır.               


T.C. Sağlık Bakanlığı Çorlu Devlet Hastanesi

Tekirdağ Çorlu DH 1.jpg
Tekirdağ Çorlu DH 2.jpg

T.C. Sağlık Bakanlığı Konya Beyhekim Eğitim ve Araştırma Hastanesi

  • Konya Beyhekim EAH.jpg