Çocuk İzlem Merkezi Sorumlu Hekim Bilgilendirme Toplantısı
06 Mart 2020


ÇOCUK İZLEM MERKEZİ

 SORUMLU HEKİM BİLGİLENDİRME TOPLANTISI 

Çocuk İzlem Merkezleri (ÇİM)  yönetmelik çalışmaları devam etmekte olup mevcut ve kurulum aşamasında olan Çocuk İzlem Merkezlerinin iş ve işleyiş standardizasyonu çalışmaları kapsamında; 19/22/29 Mart  tarihlerinde Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yenimahalle Eğitim Araştırma Hastanesi Çocuk İzlem Merkezinde 37 ÇİM sorumlu hekiminin katılım sağlayacağı Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirilecektir.

Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Daire Başkanı Uzm. Dr. Pınar KOÇATAKAN ve Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Ruh Sağlığı Dairesi Daire Başkanı Uzm. Dr. Esra ALATAŞ’ın katılım sağlayacağı Bilgilendirme Toplantıları Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü ve Ankara Çocuk İzlem Merkezi tarafından düzenlenecektir.

Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünde görevli Av. Tülay ÇOKAN,  Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Ruh Sağlığı Biriminde görevli Psikolog Didem YAZICI, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Ruh Sağlığı Dairesinde görevli Ebe Aylin YÜKSEL, Ankara Yenimahalle Eğitim Araştırma Hastanesi Çocuk İzlem Merkezi Sorumlu Hekimi Dr. Bilge Merve KALAYCI, Yenimahalle Eğitim Araştırma Hastanesi Çocuk İzlem Merkezinde görevli Adli Görüşmeci'nin konuşmacı olarak katılım sağlayacağı toplantılar; Çocuk İzlem Merkezleri hakkında bilgilendirme ve mevcut merkezlerin ihtiyaçlarını belirleyerek standardizasyon çalışmalarına katkı sağlamak amacı ile gerçekleştirilmektedir.

19 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen toplantıya; Adana, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Edirne Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Karabük, Kocaeli, Kayseri; 22 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan toplantıya;  İstanbul (4 ÇİM), Konya, Malatya Manisa, Mersin, Sakarya, Samsun, Sivas, Balıkesir;  29 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan toplantıya ise Şanlıurfa, Trabzon, Van, Zonguldak, Aydın, Karaman, Kırıkkale, Çorum, Giresun, Niğde, Ordu Muş ve Afyonkarahisar illeri sorumlu hekimleri katılacaktır. 


çim 1.JPG

çim 2.JPG
çim 3.JPG